Mar 14, 2023 · Jak widzicie, banknoty mają większą wartość od monet. Działania na pieniądzach. Pora przejść do obliczeń wykonywanych na pieniądzach. Przykład 1. Tomek zrobił zakupy. Kupił jabłka za 6 złotych 30 groszy, mąkę za 4 złote oraz proszek do pieczenia, który kosztował 3 złote 90 groszy. Ile wydał na zakupy? .